maandag, juli 20, 2026
19.2 C
Groningen

Onderhandelingen koffielevering afgerond: Jumbo en Picnic accepteren hogere prijzen

Na intensieve gesprekken hebben supermarkten Jumbo en Picnic ingestemd met hogere inkoopprijzen voor Douwe Egberts-koffie, bevestigt een recent rapport van De Telegraaf. De stijging in koffieprijzen, die al enkele maanden aanhoudt, heeft uiteindelijk geleid tot een akkoord. Deze prijsaanpassingen zullen echter niet worden doorberekend aan consumenten; Jumbo en Picnic hebben beloofd de kostenstijging gedeeltelijk zelf te dragen.

Prijsstijgingen koffie: een noodzakelijke maatregel

Begin dit jaar stopte JDE Peet’s, het moederbedrijf van Douwe Egberts, met het leveren van koffie aan Jumbo, Picnic en Albert Heijn, wat leidde tot lege schappen van populaire merken zoals L’Or, Senseo, Jacobs, en Pickwick. Onderhandelingen over de prijzen duurden maanden, waarbij in sommige gevallen de kiloprijs van Douwe Egberts-koffiebonen met 30% steeg, van bijna €13 naar bijna €17. Ook de prijzen voor Senseo-pads zagen een toename van 20%.

Impact op consumenten

Ondanks de herstart van leveringen, uitten Jumbo’s topman en Picnic-oprichter Michiel Muller hun zorgen over de impact van deze prijsstijgingen op de Nederlandse consument. Muller benadrukte dat Picnic alles zal doen om de extra kosten voor consumenten te minimaliseren, gezien de toenemende druk op de koopkracht van Nederlanders.

Albert Heijn, de andere grote speler op de markt, heeft nog geen overeenstemming bereikt met JDE Peet’s en de onderhandelingen zijn nog gaande.

Bron: NOS

Recente publicaties

Inflatie is 3 procent, maar voelt veel hoger voor consumenten

De officiële inflatie in Nederland ligt al langere tijd...

Minder bedrijven investeren in verduurzaming in 2026

Nederlandse bedrijven investeren minder vaak in verduurzaming dan een...

Hogere hypotheekrente remt stijging van huizenprijzen af

De huizenprijzen blijven stijgen, maar het tempo gaat omlaag....

Inflatie daalt in juni naar 2,9 procent door lagere olieprijs

De inflatie in Nederland is in juni uitgekomen op...

Doel van 100.000 nieuwe woningen komt in 2027 mogelijk in zicht

De woningbouw kan in 2027 uitkomen op ongeveer 100.000...

Gerelateerde artikelen