vrijdag, april 25, 2025
8.7 C
Amsterdam

Onrustige jaarwisseling met vele incidenten en politie-ingrepen

De politie kijkt terug op een jaarwisseling met veel incidenten, waaronder geweld tegen hulpverleners, brandstichting, vernielingen en vuurwerkongevallen. Op meerdere locaties in Nederland werden politieagenten en andere hulpverleners belaagd. In Amsterdam moest de politie waarschuwingsschoten lossen om de situatie onder controle te krijgen. Bij deze incidenten raakten meerdere agenten gewond, maar het precieze aantal is nog onbekend.

Grote steden zwaar getroffen

In steden zoals Rotterdam, Den Haag en Amsterdam moest de mobiele eenheid optreden om de orde te handhaven. Er vonden steek- en schietincidenten plaats, en op en rond de Dam in Amsterdam werd melding gemaakt van meerdere berovingen. De sfeer in deze gebieden werd door de politie omschreven als grimmig.

Meer dan 200 arrestaties

Door het hele land werden zeker 200 personen aangehouden, maar exacte cijfers ontbreken nog. De politie zet het onderzoek naar de aard en omvang van de incidenten voort.

Storing in communicatienetwerk

Tijdens de jaarwisseling kampte het communicatiesysteem van de politie, het C2000-netwerk, met een landelijke storing die enkele uren duurde. Volgens de politievakbond NPB trof de storing ook andere hulpdiensten, zoals de brandweer en ambulance. Hoewel de storing tegen het einde van de nacht was verholpen, roept het incident opnieuw vragen op over de betrouwbaarheid van het systeem.

Het back-upsysteem functioneerde wel, maar het gebruik ervan brengt praktische problemen met zich mee. Agenten moeten bijvoorbeeld hun gehoorbescherming afdoen om het systeem te gebruiken, wat niet ideaal is in onveilige situaties.

Onderzoek naar storing

De politieleiding laat weten dat de storing geen grote incidenten heeft veroorzaakt, maar dat er onderzoek wordt gedaan naar de oorzaak. Agenten hebben al langer kritiek op het C2000-systeem en pleiten voor verbeteringen om de veiligheid te waarborgen.

Vandaag

Halsema biedt excuses voor steun gemeente aan Jodenvervolging WOII

De gemeente Amsterdam heeft voor het eerst openlijk excuses...

AP waarschuwt: zonder bezwaar gebruikt Meta jouw Facebook-data

Gebruikers van Instagram en Facebook die niet willen dat...

Nieuwe verdachten aangehouden in onderzoek kunstroof Drents Museum

De politie heeft op woensdag 23 april twee nieuwe...

Stijging aantal overvallen in Nederland na jarenlange daling

Het aantal overvallen in Nederland is in de eerste...

Economische groei Nederland: sterke regionale verschillen in 2024

De Nederlandse economie groeide in 2024 met 1,0 procent...

Gerelateerde artikelen