De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ontsnapte patiënt van de psychiatrische kliniek Fivoor in Den Dolder aangehouden. Het gaat om een 44-jarige man met tbs onder voorwaarden. De man was rond middernacht op begeleid verlof toen hij niet terugkeerde naar de kliniek.
Uitgebreide zoekactie na ontsnapping
Direct na de ontsnapping startte de politie een grote zoekactie. Hierbij werden meerdere politiewagens en een politiehelikopter ingezet. Op sociale media verspreidde de politie een signalement van de man, met de waarschuwing hem niet zelf te benaderen en bij waarneming direct 112 te bellen.
Volgens de politie was de inzet van extra middelen noodzakelijk “vanwege het verleden van de patiënt”. De man werd behandeld vanwege een mishandeling door gevaarlijk rijgedrag en verbleef in de kliniek op last van justitie.
Aanhouding met hulp van getuige
De doorbraak in de zoekactie kwam om 01.40 uur na een tip van een getuige die de man had gezien in de straat Het Plein in Den Dolder. Met behulp van een politiehond werd de man aangehouden. Tijdens de arrestatie verzette de patiënt zich, waarna hij is overgebracht naar het politiebureau.
Voortdurende zorgen in de buurt
De ontsnapping heeft opnieuw onrust veroorzaakt bij omwonenden. Eerder deze maand werd een 76-jarige vrouw in Den Dolder doodgestoken door een andere patiënt van Fivoor die op verlof was. Dit incident leidde tot buurtbijeenkomsten en de inzet van extra buurcoaches door de betrokken instanties.
De kliniek Fivoor laat weten dat de ontsnapte patiënt niet zal terugkeren naar hun instelling. Verdere vragen over de situatie worden doorverwezen naar de politie.
Achtergrond van Fivoor in opspraak
De kliniek in Den Dolder kwam in 2017 al negatief in het nieuws na de dood van Anne Faber. Zij werd omgebracht door Michael P., eveneens een patiënt van Fivoor. De recente incidenten hebben opnieuw vragen opgeroepen over de beveiliging en het beleid rondom begeleid verlof van tbs-patiënten.
Bron: NOS