zaterdag, augustus 15, 2026
19.3 C
Groningen

President Zelensky bevestigt voltooiing gevangenenuitwisseling

In een uitzonderlijke uitwisseling hebben Oekraïne en Rusland elk 1.000 gevangenen vrijgelaten. De grootschalige gevangenenruil, die verspreid over drie dagen plaatsvond, is volgens beide landen de grootste sinds het uitbreken van het conflict in februari 2022.

Ruil in drie fasen uitgevoerd

De eerste fase begon op vrijdag met de vrijlating van 390 mensen. De dagen daarna volgden respectievelijk 307 en 303 vrijgelaten gevangenen per land. De Oekraïense president Zelensky bevestigde de laatste fase op sociale media. Hij schreef:
“303 Ukrainian defenders are home. The third part of the 1000-for-1000 exchange deal, agreed upon in Türkiye, has been completed.”

Onder de vrijgelatenen bevinden zich zowel militairen als burgers. Alleen op de laatste dag ging het uitsluitend om militair personeel.

Overleg vond plaats in Turkije

De afspraken voor deze uitwisseling kwamen tot stand tijdens een directe ontmoeting tussen beide landen in Istanbul. Er werd ook gesproken over een mogelijk staakt-het-vuren, maar hierover werd geen akkoord bereikt.

Aanvallen tijdens gevangenenruil

Ondanks het diplomatieke overleg bleef het geweld aanhouden. Rusland voerde tijdens de drie dagen van de uitwisseling grootschalige nachtelijke aanvallen uit op Oekraïens grondgebied. Volgens het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken ging het om de zwaarste luchtaanvallen in weken. Daarbij kwamen zeker twaalf mensen om het leven en vielen er tientallen gewonden.

Bron: NOS

Recente publicaties

Pensioenfondsen herstellen op beurs, maar verhoging blijft beperkt

Pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel...

Ondernemers krijgen weer meer vertrouwen, maar blijven voorzichtig

Nederlandse ondernemers kijken weer minder somber naar de economie....

Extreme hitte remde uitgaven, vooral buiten de steden

De extreme hitte van eind juni had direct invloed...

Winkels zetten in juni meer om, online verkoop groeit sterk door

De Nederlandse detailhandel heeft in juni opnieuw meer omzet...

Strengere regels zetten kleine cryptobedrijven onder druk

De Nederlandse cryptomarkt verandert snel. Waar een paar jaar...

Gerelateerde artikelen