In Peking heeft Xandra Velzeboer, ondanks eerdere tegenslagen, Nederland trots gemaakt door de wereldtitel op de 500 meter te winnen, haar favoriete afstand. Tijdens het wereldkampioenschap shorttrack, waar ze eerder brons haalde op zowel de 1.000 meter als in de teamaflossing, herstelde Velzeboer zich krachtig na een tegenvallende gemengde aflossing waarin ze ten val kwam.
Herstel van Velzeboer leidt tot gouden prestatie
De angst dat Velzeboer, net als haar teamgenoot Jens van ’t Wout, het toernooi voortijdig moest staken wegens een blessure, bleek ongegrond. Zij domineerde de 500 meter en versloeg de Canadese Rikki Doak overtuigend, waarbij ze haar overwinning uitbundig vierde. De Poolse Natalia Maliszewska eindigde als derde.
Eerste WK-finale voor Zoë Deltrap
Zoë Deltrap, een andere Nederlandse deelnemer, maakte ook indruk door voor het eerst een WK-finale te bereiken. Hoewel ze op de 1.500 meter na een val als zevende eindigde, bleef ze positief: “Ik ben best wel tevreden,” zei Deltrap kort na haar eerste WK-finale. “Ik wilde niet zomaar meedoen, maar me in de strijd mengen. Maar ik denk dat ik nog wat ervaring mis in zulke finales.”
Overwinning van Choi Min-jeong op de 1500 meter
De Zuid-Koreaanse Choi Min-jeong won haar vierde wereldtitel op de 1.500 meter, waarbij ze sterke concurrenten zoals de Canadese Courtney Sarault en haar landgenote Kim Gilli achter zich liet.
Bron: NOS