vrijdag, april 17, 2026
9.8 C
Groningen

Verstappen worstelt in Hongarije, Norris wint na slimme strategie

Max Verstappen is tijdens de Grand Prix van Hongarije als negende geëindigd. De Red Bull-coureur, gestart vanaf de achtste positie, kende een moeizame race waarin hij geen rol van betekenis kon spelen. De winst ging naar Lando Norris, die met een gewaagde éénstopstrategie zijn McLaren-collega Oscar Piastri voorbleef.

Weinig snelheid en ongelukkige keuzes

De 27-jarige Verstappen gaf vooraf al aan geen hoge verwachtingen te hebben op de Hungaroring. Die inschatting bleek terecht: hij bleef tijdens de race hangen in de middenmoot en wist nauwelijks posities te winnen. Al bij de start verloor hij terrein en hoewel hij even de achtste plek terugpakte van Liam Lawson, kwam hij later vast te zitten achter onder anderen Gabriel Bortoleto.

Een vroege pitstop van Red Bull pakte ongunstig uit. Verstappen kwam in het verkeer terecht en verloor kostbare tijd. Tot overmaat van ramp is er een onderzoek gestart naar een incident met Lewis Hamilton, waarbij Verstappen mogelijk een straf boven het hoofd hangt. Tijdens een inhaalpoging werd de Ferrari van Hamilton licht geraakt, waarna deze van de baan schoot.

McLaren dicteert met tactisch raceplan

Vooraan ontspon zich een strategisch steekspel. McLaren-coureurs Norris en Piastri streden om de overwinning. Norris koos als enige uit de top vier voor slechts één pitstop en profiteerde maximaal. Halverwege de race nam hij de leiding over, terwijl Piastri in de slotfase nog dicht in de buurt kwam.

Piastri probeerde met nog enkele rondes te gaan zijn teamgenoot in te halen, maar Norris hield knap stand. George Russell eindigde als derde, na in de slotfase Charles Leclerc te passeren. De Ferrari-coureur uitte via de boordradio herhaaldelijk kritiek op de gekozen strategie van zijn team.

Spannende strijd in het klassement

Door zijn overwinning verkleinde Norris het gat tot WK-leider Piastri, die nog steeds negen punten voorsprong heeft: 284 om 275. De volgende Formule 1-race staat gepland op 31 augustus in Zandvoort, waar de Nederlandse Grand Prix wordt verreden.

Bron: nu.nl

Recente publicaties

Wereldeconomie onder druk door oorlog in Midden-Oosten

De wereldeconomie was nog niet hersteld van eerdere schokken...

Funderingsschade voor veel huiseigenaren financieel onhaalbaar

Funderingsschade is voor veel huiseigenaren al jaren een sluimerend...

Ombudsman hard over bijstandsbezuiniging: kabinet laat zwaksten vallen

Het kabinetsplan om te besparen op de bijstand zorgt...

Consumptie huishoudens krimpt in februari door lagere uitgaven aan goederen

Na een lichte krimp in januari hebben Nederlandse huishoudens...

Geste-bouw organiseert bouwcapaciteit met vakmensen en zekerheid

In de bouw draait het zelden om “even” iemand...

Gerelateerde artikelen