zaterdag, oktober 24, 2026
10.3 C
Groningen

Lieke Martens stopt met profvoetbal na rijke internationale carrière

Voormalig Oranje-international Lieke Martens (32) heeft bekendgemaakt te stoppen met professioneel voetbal. Ze speelde 160 interlands voor Nederland en maakte in 2017 deel uit van het team dat Europees kampioen werd. In datzelfde jaar werd Martens door de FIFA uitgeroepen tot beste voetbalster ter wereld.

Besluit na eerdere afscheid van Oranje

Op Instagram lichtte Martens haar beslissing toe: “Als klein meisje droomde ik ervan profvoetballer te worden, iets wat toen nog nauwelijks bestond. Ik had me nooit kunnen voorstellen hoe ver die droom me zou brengen. Vorig jaar nam ik afscheid van het nationale team en nu heb ik besloten om ook te stoppen met clubvoetbal.”

Clubs en successen in binnen- en buitenland

Martens begon haar carrière bij sc Heerenveen en speelde in Nederland ook voor VVV-Venlo. Via Standard Luik, FCR Duisburg, Kopparbergs/Göteborg FC en FC Rosengard kwam ze terecht bij FC Barcelona. Daar veroverde ze drie landstitels en won ze in 2021 de Champions League.
Na haar periode in Spanje stapte ze in 2022 over naar Paris Saint-Germain, waar haar contract afgelopen seizoen afliep.

Nieuwe levensfase

Hoewel er nog mogelijkheden waren om door te gaan, koos Martens bewust voor een punt achter haar carrière. “Ondanks dat ik verschillende mooie kansen had om door te gaan, heb ik ervoor gekozen om afstand te nemen van de sport waar ik zo van hou en dit hoofdstuk van mijn carrière af te sluiten.”

In augustus 2024 maakte Martens bekend zwanger te zijn van haar eerste kind. In februari werd zoon Lowen geboren. “Nu voelt de tijd rijp om deze beslissing te nemen. Mijn grootste prioriteit is om de beste moeder te zijn die ik kan zijn voor Lowen en ik kijk ernaar uit om alles wat voor me ligt te omarmen.”

bron: NOS; foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/at/deed.en ; Ailura, CC BY-SA 3.0 AT

Recente publicaties

Veel meer bedrijven gestart, ondanks strengere regels voor zzp’ers

Van de terughoudendheid rond zelfstandig ondernemerschap is in het...

Huizenprijzen stijgen minder hard, maar woningmarkt blijft krap

De vaart waarmee huizenprijzen de afgelopen jaren omhooggingen, raakt...

Ernstige PHP-lekken zetten websites en webshops onder druk

Een beveiligingsprobleem in een veelgebruikte programmeertaal zorgt wereldwijd voor...

Opgroeien met bijstand hangt samen met minder werk en lagere lonen

De financiële situatie thuis tijdens de tienerjaren blijkt jaren...

Industriële productie groeit sterk, maar herstel is niet overal zichtbaar

De Nederlandse industrie heeft in augustus opnieuw stevig meer...

Gerelateerde artikelen