zaterdag, april 4, 2026
5.8 C
Groningen

Cannabis aangetroffen in Haribo-snoep, NVWA stelt onderzoek in

Een partij colasnoep van Haribo is uit de handel gehaald nadat bij meerdere personen gezondheidsklachten optraden. Uit onderzoek blijkt dat in het snoep cannabis is aangetroffen. Dat bevestigt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na meldingen van onwelwordingen.

Betrokken product: Happy Cola F!ZZ

De terugroepactie betreft kilozakken van het snoep Happy Cola F!ZZ met een houdbaarheidsdatum tot januari 2026. De fabrikant waarschuwt dat consumptie van het betreffende product kan leiden tot klachten zoals duizeligheid. De getroffen zakken dragen de productiecode L341-4002307906.

Gezondheidsklachten na consumptie

Meerdere mensen, waaronder ook kinderen, werden onwel na het eten van het snoep en deden hiervan melding bij de politie. De NVWA laat weten:
„Hoe de cannabis in de snoepjes terecht is gekomen, is vooralsnog onbekend. Hier wordt nader onderzoek naar gedaan door de politie.”

Niet terugbrengen naar winkel

Consumenten die de specifieke zak in huis hebben, wordt gevraagd deze niet terug te brengen naar de winkel. In plaats daarvan kunnen zij het product opsturen naar Haribo. Het aankoopbedrag wordt dan vergoed. Volgens de fabrikant zijn verpakkingen met andere productiecodes veilig en geschikt voor consumptie. Dit geldt ook voor andere producten van Haribo.

Onderzoek naar oorzaak loopt

Het is op dit moment nog niet duidelijk hoe groot de besmette partij is. De NVWA onderzoekt samen met de politie hoe de stof in het snoep terecht is gekomen.

Bron: AD

Recente publicaties

Kuipers Print & Sign: professioneel zichtbaar, elke dag

In de wereld van zichtbaarheid draait het om één...

Enerpoint helpt bedrijven van opwek naar slim energiebeheer

Steeds meer ondernemers en particulieren hebben zonnepanelen liggen, maar...

Europese Commissie zet eerste stap in versoepeling van emissiehandel

De Europese Commissie zet een eerste stap richting een...

Nederlandse inflatie komt in maart uit op 2,7 procent

De inflatie in Nederland is in maart 2026 uitgekomen...

Nederlanders digitaal vaardigst, bedrijven in EU-top 3

Nederland behoort inmiddels tot de Europese kopgroep als het...

Gerelateerde artikelen