Oscar Piastri heeft de Formule 1 Grand Prix van Miami op zijn naam geschreven. De Australische coureur van McLaren reed vanaf de veertiende ronde aan de leiding en gaf deze positie niet meer uit handen. Voor Max Verstappen liep de race anders dan gehoopt: na een sterke kwalificatie moest hij genoegen nemen met de vierde plaats.
Sterke start, maar snel verval voor Verstappen
Verstappen begon de race vanaf poleposition, maar had moeite om zijn snelheid vast te houden. De Nederlander klaagde tijdens de race over een gebrek aan balans en controle bij het remmen. Hij verloor uiteindelijk zijn plek aan zowel de McLarens als Mercedes-coureur George Russell.
Frustratie over Red Bull-prestaties
Bij Viaplay uitte Verstappen zijn frustratie over het gedrag van zijn auto.
“Elke keer als ik Russell wilde aanvallen, werden de banden weer te warm”, zei hij. “Op een gegeven moment dacht ik: laat maar zitten. Ik ga straks lekker naar huis.”
McLaren domineert met dubbele podiumplek
Oscar Piastri wist niet alleen de race te winnen, maar boekte ook zijn derde opeenvolgende overwinning en de vierde van dit seizoen. Zijn teamgenoot Lando Norris werd tweede, gevolgd door George Russell op de derde plaats.
Dankzij zijn zege vergrootte Piastri zijn voorsprong in het wereldkampioenschap. Hij leidt nu met zestien punten verschil op teamgenoot Norris.
Bron: NOS