zondag, september 6, 2026
16.6 C
Groningen

Rijpma-de Jong wint vierde Europese allroundtitel op rij

Antoinette Rijpma de Jong heeft zondag opnieuw een mijlpaal bereikt door haar vierde opeenvolgende Europese allroundtitel te winnen. In een zinderende strijd in Thialf wist ze haar voorsprong op Joy Beune nipt vast te houden.

Beslissende 5.000 meter: een zenuwslopend duel

De afsluitende 5.000 meter begon met een voorsprong van 5,77 seconden voor Rijpma de Jong op Beune. Hoewel Beune een indrukwekkende tijd van 6.57,55 neerzette, slaagde Rijpma de Jong erin haar voorsprong te behouden. Ze klokte 7.02,13, waarmee het verschil tussen de twee uiteindelijk 1,19 seconden bedroeg.

Nederlandse dominantie in Thialf

Het Europees kampioenschap allround en sprint leverde dit weekend meerdere Nederlandse kampioenen op. Zaterdag kroonden Jenning de Boo en Jutta Leerdam zich tot sprintkampioenen. Met Rijpma de Jongs zege op zondag staat Nederland stevig aan de top.

Bij de mannen allround lijkt een Nederlandse titel echter buiten bereik. De Noren Peder Kongshaug en Sander Eitrem voeren daar de strijd aan.

Inspiratie voor de volgende generatie

Met haar vierde Europese titel op rij onderstreept Rijpma de Jong haar status als een van de meest dominante schaatsers van dit moment. Haar prestaties blijven een inspiratie voor de volgende generatie atleten.

Bron: NU.nl; foto: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Recente publicaties

Volkswagen schrapt 50.000 banen, maar houdt fabrieken voorlopig open

Volkswagen gaat opnieuw diep snijden in de organisatie. De...

Energie blijft prijsdruk geven, terwijl versoepeling klimaatregels weinig helpt

De discussie over energie wordt steeds ingewikkelder. Huishoudens merken...

Onzekerheid over energierekening blijft groot door gasprijs en salderen

De energierekening blijft voor veel huishoudens moeilijk te voorspellen....

Zo verhoog je de vindbaarheid van jouw bedrijf op het internet

Vandaag de dag is het voor een groot deel...

Hogere rente kost Nederland miljarden extra aan begrotingsruimte

De tijd waarin Nederland bijna gratis kon lenen is...

Gerelateerde artikelen