donderdag, juni 18, 2026
28.4 C
Groningen

Takagi triomfeert op WK, verslaat Kok en Leerdam

Op het wereldkampioenschap schaatsen heeft Miho Takagi opnieuw goud behaald op de 1.000 meter. De 30-jarige schaatsster uit Japan liet haar rivalen Femke Kok en Jutta Leerdam achter zich met een tijd die respectievelijk 0,23 en 0,3 seconden sneller was. Dit is Takagi’s tweede wereldtitel op deze afstand, een prestatie die haar positie als een van de top schaatssters in de wereld bevestigt.

Consistentie in prestatie

Sinds haar gouden medaille op de Olympische Spelen in Peking in 2022, heeft Takagi indrukwekkende prestaties geleverd. Getraind door Johan de Wit, heeft ze dit seizoen vijf van de zes wereldbekerwedstrijden op de 1.000 meter gewonnen. Haar consistentie en vaardigheid blijven de schaatswereld verbazen.

Sterke concurrentie

Voor Femke Kok betekende dit WK de toevoeging van een tweede medaille aan haar collectie, nadat ze eerder goud had gewonnen op de 500 meter. Jutta Leerdam, die eerder goud won op de teamsprint en zilver op de 500 meter, stond ook dit keer op het podium.

Wedstrijdverloop

Kok, die eerder wereldkampioen werd op de 500 meter, kwam vroeg in actie tijdens de wedstrijden. Ondanks nekklachten na een val, wist ze lang bovenaan de tijdenlijst te staan. In een later stadium was het Takagi die met een snellere laatste ronde de leiding nam en de gouden medaille veiligstelde. Leerdam, die aanvankelijk goed begon, kon het tempo niet volhouden en eindigde uiteindelijk achter Takagi.

Deze spannende races tonen de intensiteit en het hoge niveau van competitie op het wereldkampioenschap schaatsen.

Bron: NOS; foto: Team IKO
https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Recente publicaties

Werkloosheid blijft in mei op 3,9 procent

De werkloosheid in Nederland bleef in mei op 3,9...

Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent in eerste kwartaal

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal van...

Starters in private huur betalen grootste deel inkomen aan wonen

Starters in een private huurwoning zijn van alle groepen...

DNB stelt groeiverwachting Nederlandse economie naar beneden bij

De Nederlandse economie groeit dit jaar minder hard dan...

ECB verhoogt rente voor het eerst in bijna drie jaar

De Europese Centrale Bank heeft de rente in de...

Gerelateerde artikelen