vrijdag, mei 15, 2026
3.9 C
Groningen

Nederlandse clubs door naar tussenronde Europa League

Drie Nederlandse clubs hebben zich geplaatst voor de tussenronde van de Europa League. Ajax, AZ en FC Twente gaan de volgende fase in en maken zich op voor de loting, die vrijdag om 13.00 uur plaatsvindt. De mogelijke tegenstanders zijn inmiddels bekend.

Ajax treft Union Sint-Gillis of PAOK

Ajax wist met 2-1 te winnen van Galatasaray en eindigde als 12e in het klassement. Hierdoor speelt de ploeg in de tussenronde tegen het Belgische Union Sint-Gillis of het Griekse PAOK. Union Sint-Gillis verloor zijn laatste wedstrijd van Rangers en eindigde als 21e, terwijl PAOK met 2-0 onderuitging bij Real Sociedad en als 22e eindigde.

Door de eindklassering begint Ajax met een uitwedstrijd. Mocht de ploeg van Francesco Farioli de tussenronde overleven, dan wacht in de achtste finales een duel met Eintracht Frankfurt of Olympique Lyonnais.

AZ ontloopt Ajax en speelt tegen Real Sociedad of Galatasaray

AZ leek lang af te stevenen op een ruime nederlaag tegen Ferencváros, maar wist nog terug te komen tot 4-3. Hoewel dit niet voldoende was voor een punt, zorgde de late treffer van Sven Mijnans ervoor dat de Alkmaarders Ajax als mogelijke tegenstander ontliepen.

AZ treft in de tussenronde Real Sociedad of Galatasaray. Omdat deze clubs hoger eindigden, speelt AZ eerst een thuiswedstrijd. In de achtste finales wacht mogelijk een Engelse club, namelijk Manchester United of Tottenham Hotspur.

FC Twente wacht duel met Bodø/Glimt of Anderlecht

FC Twente heeft net als Ajax kans om een Belgische club te treffen. De ploeg uit Enschede ziet vrijdag of het Noorse Bodø/Glimt of Anderlecht de volgende tegenstander wordt. Dankzij een treffer van Daan Rots tegen Besiktas verzekerde Twente zich als 23e van een plek in de tussenronde.

De ploeg van Joseph Oosting speelt eerst thuis. Bij winst in de tussenronde wacht Olympiakos of Rangers in de achtste finales.

Wedstrijden in februari

Vrijdag wordt duidelijk welke tegenstanders de Nederlandse clubs treffen. De wedstrijden in de tussenronde worden gespeeld op 13 en 20 februari.

Bron: NOS

Recente publicaties

Pensioenfondsen onder nieuw pensioenstelsel voelen beursklappen ook

De beurs onrust door het conflict in het Midden-Oosten...

Vertrouwen in politici en Tweede Kamer op dieptepunt in 2025

Het vertrouwen in politici en de Tweede Kamer is...

Ondernemersvertrouwen zakt hard weg in tweede kwartaal 2026

Het sentiment onder Nederlandse ondernemers heeft in korte tijd...

Economie groeit nauwelijks, maar consument gaf in maart weer meer uit

De Nederlandse economie is 2026 voorzichtig begonnen. In het...

Stroomnet gaat voor het eerst helemaal op slot: wat zijn de gevolgen?

Het volle stroomnet was de afgelopen jaren vooral een...

Gerelateerde artikelen