zaterdag, januari 17, 2026
8.3 C
Groningen

Oud-international en Feyenoord-legende Rinus Israël overleden

Voormalig topvoetballer Rinus Israël is op 83-jarige leeftijd overleden. De in Amsterdam geboren verdediger groeide uit tot een icoon van het Nederlandse voetbal en kende een indrukwekkende loopbaan bij clubs als DWS, Feyenoord en het Nederlands elftal.

Van DWS naar internationaal succes

Israël begon zijn profcarrière in 1962 bij DWS, waar hij in zijn debuutjaar direct kampioen werd in de eerste divisie. Hij werd omgevormd van rechtshalf tot centrale verdediger en viel al snel op door zijn stevige spel.

In 1966 maakte hij de overstap naar Feyenoord voor een toen recordbedrag van 450.000 gulden. Daar vormde hij samen met Theo Laseroms een gevreesd duo in de verdediging. Zijn bijnaam ‘IJzeren Rinus’ dankte hij aan zijn fysieke en compromisloze speelstijl.

Historische winst Europa Cup I

Het absolute hoogtepunt in zijn loopbaan beleefde Israël in 1970. Als aanvoerder leidde hij Feyenoord naar de overwinning in de Europa Cup I, de voorloper van de Champions League. In de finale tegen Celtic had hij een belangrijke rol: hij scoorde de gelijkmaker en gaf de assist bij de winnende treffer van Ove Kindvall. Het was de eerste keer dat een Nederlandse club het toernooi won.

Daarnaast veroverde hij met Feyenoord drie landstitels, de Wereldbeker en de UEFA Cup in 1974.

47 interlands en succesvolle trainersloopbaan

Tussen 1964 en 1974 speelde Israël 47 interlands voor Oranje. Zijn laatste optreden voor het Nederlands elftal was tijdens het WK van 1974, waar Nederland tweede werd.

Na zijn actieve spelerscarrière begon hij aan een trainersloopbaan. Hij behaalde kampioenschappen met Dinamo Boekarest in Roemenië (1992), Al-Wahda uit de Verenigde Arabische Emiraten (2001) en ADO Den Haag (2003).

Met zijn overlijden verliest de voetbalwereld een markante figuur die van grote betekenis is geweest voor de ontwikkeling van het Nederlandse topvoetbal.

Bron: NOS

Recente publicaties

Pensioengat bij baanwissel kan tienduizenden euro’s kosten

Een nieuwe baan voelt vaak als een stap vooruit....

AEX doorbreekt 1000 punten en zet nieuwe toon op de beurs

Het ging sneller dan veel handelaren hadden verwacht. Eerst...

Uitzendbureau Paraat brengt mensen en werk samen in de regio

In Emmen werkt Uitzendbureau Paraat al jarenlang aan iets...

Vakmanschap in schilderwerk en glas bij Schildersbedrijf Woering

In het Drentse Rolde vind je een schildersbedrijf dat...

Elektrisch rijden verovert in stilte de zakelijke leasewereld

Wie vandaag door een gemiddelde kantoortuin loopt, ziet het...

Gerelateerde artikelen