woensdag, januari 21, 2026
2 C
Groningen

Titelrace op scherp na pijnlijke 0-3 thuisnederlaag van Ajax tegen NEC

De strijd om het kampioenschap in de Eredivisie is weer volledig open. Ajax leed in eigen huis een pijnlijke 0-3 nederlaag tegen NEC, waardoor de Amsterdammers hun voorsprong op PSV zagen slinken tot slechts één punt, met nog twee speelrondes te gaan.

Ajax geeft ruime voorsprong prijs

De afgelopen weken kende Ajax al enkele misstappen, waaronder een ruime 4-0 nederlaag tegen FC Utrecht en een gelijkspel tegen Sparta. De hoop op een vroegtijdige titelviering bleef tot kort voor de aftrap leven in de Johan Cruijff Arena, maar het liep anders.

Ondertussen had PSV de spanning al opgevoerd door via twee treffers van Noa Lang een punt te pakken tegen Feyenoord in De Kuip. Daardoor was een overwinning noodzakelijk voor Ajax om de marge met PSV op vier punten te houden. Die overwinning bleef uit.

Achterstand na rust

Ajax begon de wedstrijd met Remko Pasveer weer onder de lat. Wout Weghorst kreeg de voorkeur in de spits, en Daniele Rugani startte centraal achterin. Toch kwam de thuisploeg niet tot overtuigend spel.

In de eerste helft miste Weghorst een kans na een pass van Jordan Henderson, en keeper Robin Roefs bracht redding op pogingen van Steven Berghuis en Kenneth Taylor. Aan de andere kant probeerde Bryan Linssen het namens NEC met een schot van afstand.

Na rust werd Josip Sutalo vervangen door Dies Janse. Kort daarna kwam NEC op voorsprong. Oud-Ajacied Sontje Hansen scoorde de 0-1 met een schot in de verre hoek. Opeens was het doodstil in de Johan Cruijff Arena. De fans die hadden gehoopt een kampioenswedstrijd mee te maken, werden getuige van een totale deceptie.

NEC loopt verder uit

Het bleef niet bij één tegengoal. Brayann Pereira verdubbelde de voorsprong nadat Pasveer een inzet van Sami Ouaissa nog had gekeerd. Uiteindelijk zorgde Ouaissa zelf voor de 0-3 eindstand. Ajax kon daar weinig tegenover stellen.

Beslissende speelrondes in zicht

Ajax reist woensdag af naar FC Groningen en sluit zondag het seizoen thuis af tegen FC Twente. PSV speelt nog tegen Heracles Almelo (thuis) en Sparta Rotterdam (uit). De titelstrijd zal in de laatste speelrondes worden beslist.

Bron: NOS; foto: Vysotsky (Wikimedia)
https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Recente publicaties

CPB waarschuwt voor kwetsbare positie van zelfstandigen

Zelfstandig ondernemer zijn staat voor vrijheid, flexibiliteit en eigen...

Escape Light maakt lichtontwerp dat ruimtes echt verandert

Escape Light in Groningen houdt zich bezig met lichtontwerp...

De Dames van het Noorden brengen teams duurzaam in beweging

In Stadskanaal werkt een bureau dat organisaties, teams en...

Personeelstekorten dwingen gemeenten tot creatieve oplossingen

Als je de burgemeester of een wethouder spreekt over...

Trippel aaa: advies en administratie met aandacht voor ondernemer en bedrijf

In Noord-Nederland werkt Trippel aaa al jaren als een...

Gerelateerde artikelen