zondag, juni 15, 2025
16.2 C
Amsterdam

Voormalig Belgisch wielrenner Dierckxsens overlijdt tijdens 1000 km-tocht tegen kanker

De Belgische ex-prof Ludo Dierckxsens is op 60-jarige leeftijd overleden tijdens een liefdadigheidsrit in Dendermonde. Tijdens zijn deelname aan de tocht 1000 kilometer voor Kom op tegen Kanker werd hij onwel. Hulpdiensten waren snel ter plaatse, maar konden hem niet meer redden.

Bekende verschijning in het peloton

Dierckxsens begon zijn carrière als profwielrenner relatief laat, op 29-jarige leeftijd, na jarenlang als schilder gewerkt te hebben. Zijn strijdlust werd beloond met de Belgische titel in 1999 en een etappezege in de Tour de France datzelfde jaar. In Saint-Étienne wist hij solo over de streep te komen.

Zijn openheid over een cortison-injectie na de Tour leidde tot een schorsing van zes maanden en diskwalificatie. Toch reed hij nog tot 2005 voor teams als Lotto en Lampre. Zijn laatste overwinning behaalde hij in 2004 in de Ronde van Oostenrijk.

Na de koers actief als ondernemer en tv-persoonlijkheid

Na zijn actieve sportcarrière begon Dierckxsens een fietsenwinkel en werd hij een graag geziene gast in Belgische tv-programma’s zoals De Ronde en FC De Kampioenen. Bekend om zijn aanstekelijke glimlach en enthousiasme bleef hij populair onder sportliefhebbers.

Organisatie deelt verdriet

De organisatie Kom op tegen Kanker bracht via sociale media het nieuws naar buiten:
“Met diepe verslagenheid delen we mee dat Ludo Dierckxsens, een van onze geliefde wegkapiteins, onwel is geworden tijdens de namiddagetappe van de 1000 km,” aldus het bericht.
“We zijn allemaal diep geraakt. Ludo was vanaf de eerste editie een vaste waarde in het peloton. Deze dag van solidariteit en verbondenheid is abrupt veranderd in een moment van intens verdriet.”

Laatste bericht op sociale media

Nog geen dag eerder deelde Dierckxsens een foto van zijn fiets, vergezeld van de woorden: “Ready for 1000 KOTK.”

Zijn overlijden laat een grote leegte achter in de Belgische wielerwereld en onder de deelnemers van het solidariteitsevenement.

Bron: NOS

Vandaag

Steeds meer vaders boven de dertig bij geboorte eerste kind

In 2024 werden 77 duizend mannen voor het eerst...

Dodental na vliegtuigcrash Ahmedabad loopt op tot 274 door doden ‘op de grond’

Het aantal slachtoffers van de vliegtuigcrash in het Indiase...

Nederland verhoogt defensiebudget fors tot 3,5 procent van het bbp

Het Nederlandse defensiebudget wordt verhoogd naar 3,5 procent van...

Israël voert zware luchtaanvallen uit op Iran, spanningen lopen op

Israël heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag...

Treinverkeer opnieuw ontregeld door staking NS-personeel, onderhandelingen muurvast

Voor de derde keer in korte tijd ligt het...

Gerelateerde artikelen